Menu:

 

 
Odkazy:

arrow Bokomara
arrow Folk a country
arrow Folk time
arrow Radio Proglas
arrow Gedy sound

 

ill title   Aktuality

19.10.2018
V sobotu 3. listopadu vystoupím s pár písněmi v třebíčském divadle Ampulka jako host na koncertě Stráníků. Luboš s Verunkou slaví 35 výročí a jsem moc rád, že přijedou i k nám do Třebíče. Těším se:-D
19.10.2018
Ohlédnutí za Folkovým špízem..... Děkujeme za krásný večer všem učinkujícím, zvukařům, moderátorovi, pořadatelům a vůbec všem kdo se na tomhle večeru podíleli. Největší poděkování ale patří Vám, divákům. Byli jste skvělí!!! Děkujeme!!!
Na fotky od kamaráda Luboše Konečného se můžete podívat na facebookovém profilu Folkového špízu.

7.10.2018
Podívejte se na fotografie z Folkového špízu.
15.9.2018
Festival Folkový špíz se letos uskuteční již 6. října 2018 v 18:00 hodin v sokolovně v Náměšti nad Oslavou.  Určitě si nenechte tuto jedinečnou hudební příležitost ujít! Vystoupí Ivo Jahelka, Zdeněk Vřešťál & Vítek Sázavský, 4zdi, Hluboké nedorozumění a Pavel Pokorný & spol. Vstupenky jsou již nyní v prodeji na Informačním centru v Náměšti (568 620 493)  nebo online. Cena vstupenek v předprodeji je 150,- Kč,  na místě 180,- Kč.
Těšíme se na Vaši návštěvu.
19.2.2018
Děkuji všem za krásný večer v divadle Ampulka!!! Koncert parádní. A když si s námi Miloš Dvořáček zahrál i jednu moji píšničku, byl to pro mě neskutečný zážitek!!! Díky!!! Koncerty v Ampulce prostě miluju. A Miloš...? Miloš je sluníčko:-D Jeho sólový blok byl fantastický!!! Na fotky můžete mrknout zde.
Teď v  pátek 23.2. budu hrát v Jindřichově Hradci (společný koncert s Jen tak tak). A protože jsem teď zase začal "trochu" psát písničky, jednu novou tam určitě představím. Konec hlášení...:-D
Těšíme se na Vás:-D
28.1.2018
Můj tradiční koncert Pavel Pokorný & hosté... se uskuteční v neděli
18. února v divadle Ampulka v Třebíči. A jací hosté budou letos? Jako vždy Petr Novotný - basa, Ivo Drbohlav - djembe a se "zlou" elektrickou kytarou nám tentokrát trochu pomůže Michal Soukup. Velmi vážený a vzácný host koncertu bude Miloš Dvořáček!!! Miloš, přestože je nejvíc známý jako spoluhráč Pavla Dobeše nebo Wabi Daňka, občas hrává i sám. A to je pak vždycky svátek!!! Na písničky Zástupy nevěřících nebo Dezertér se fakt těším. Koncert začíná v 18 hodin, vstupné je 100,-. Vstupenky si můžete zarezervovat zde.
Těšíme se na Vás:-D
3.1.2018
Děkuji za přízeň a podporu a do nového roku vám přeji hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody...
A taky nezapomeňte chodit na muziku:-D
19.10.2017
Přijměte pozvání na festival Folkový špíz. Sobota 11. listopadu - Náměšť nad Oslavou - sokolovna. Začínáme jako vždy v 18:00.
A program? Choroši, Jen tak tak, Hráč de El Pado & Sakum Prdum. Vzácnými hosty letošního špízu jsou: Žalman & spol.!!!
No a já? Já na špíz chystám speciální sestavu!!! Kromě mě by to měli být: Petr Novotný - basa, Ivo Drbohlav - djembe, Michal Soukup - elektrická kytara a Terezka Stehlíková - zpěv. Chystám se oprášit i nějaké staré písně, které jsem dlouho nehrál, tak doufám že se vše povede jak má...:-D Letošní špíz bude mít po letech dokonce i moderátora. O uvádění se postará skvělý divadelní principál a můj kamarád: Michal "Miki" Lukáč.
Ozvučení festivalu tradičně Gedysound, občerstvení Míra Bělíček. Vstupné v předprodeji: 150,-  na místě 180,-. Předprodej je pouze v Informačním centru v Náměšti. Pokud nemáte zrovna cestu kolem, můžete si vstupenky objednat telefonicky, zaslány Vám budou doporučeně poštou, nebo je bude možné vyzvednout přímo před akcí v Náměšti. Vše potřebné si domluvíte, když si zavoláte do Informačního centra: 568 620 493 nebo zde.
Konec hlášení. Těšíme se na Vás...:-D!!!
16.5.2017
V sobotu 20. května  se od 18. hodin v Náměšti nad Oslavou uskuteční tradiční Náměšťská placka. Myslím že už 47 ročník, nebo tak nějak...
Letos o placku soutěží např: Choroši, Špunt, B.P.T., legendární Chrpa a nebo taky já:-D Jako host zahraje Vojta Kiďák Tomáško, který v letošním roce slaví sedmdesáté narozeniny!!!  
Pro mě osobně je "placka" srdeční záležitostí. Někdy od svých čtrnácti let jsem tam jezdíval jako divák a říkal si, že jestli někdy budu psát svoje písně, určitě chci hrát právě na placce. A za pár let jsem tam skutečně hrál. A od té doby tam jezdím dá se říct, skoro pravidelně.
Letos se chystáme v sestavě: Petr Novotný - basa, Ivo Drbohlav - djembe. 
A Kiďák? V době, když jsem začínal s kytarou, to byly písničky Žalmana, Wabi Daňka a nebo právě Kiďáka, které jsem se učil hrát a které mě v nelehkých časech dospívání držely nad vodou. Takže se těším.
 
23.4.2017
Po dlouhých letech se chystám do Prahy!!! Už tuto středu 26.4. zahraju v klubu Carpe diem.  Budu mít svůj recitál v rámci společného koncertu se skupinou Choroši. A rovnou tam pokřtíme i moje nové CD...:-D
Další křest CD je naplánovaný na pátek 5.5. v Tasově. Tam by to mělo být s velkou sestavou (Petr Novotný, Ivo Drbohlav, Vojta Herka, Terezka Stehlíková...) a jako host nám zahraje výborný Žalozpěv.
Kdo byste nás chtěl vidět a slyšet, doražte, rádi Vás uvidíme. Jak v Praze tak Tasově...:-D Konec hlášení.
8.4.2017
"Rychlé zprávy" (tradičně se zpožděním...). Křest nového CD byl pro mě parádní zážitek. Všem moc děkuju za báječnou atmosféru.
Hosté úžasní a skvělí - Petr Novotný, Vojta Herka, Ivo Drbohlav, Terezka Stehlíková, Jarda Matějů a dokonce i Lenka Slabá!!!
CD mi pokřtili: "Matěj" - s Lenkou zavzpomínali na svoje dávná angažmá u Žalmana i Nezmarů, Hynek Pavlů - kytarář a kapelník pelhřimovské skupiny 4 zdi (na Hynkovy kytary hrají např. Nezmaři, Miki Ryvola, Ivo Jahelka, Jirka Bláha a taky já:-D).
Třetí kmotr byl za Ampulku "Krtek". Posledních pár let je divadlo Ampulka mojí domovskou scénou a musím říct, že je to pro mě velmi inspirativní prostředí.
Takže, koncert parádní, obklopen lidmi které mám rád a skvělé publikum. Co si přát víc? Děkuju, děkuju, děkuju!!!
Kdo by ste měl zájem o moje nové CD, k dostání je u mě na koncertech a nebo si o něj můžete napsat. Rád Vám ho pošlu. Díky.
15.2.2017
Přijměte pozvání na křest mého nového CD - Periferie uprostřed města, které jsem nahrál s pomocí přátel a kamarádů. Koncert se uskuteční v sobotu 18. března na mé "domovské" scéně v divadle Ampulka v Třebíči. Hosté koncertu budou: Petr Novotný, Ivo Drbohlav, Vojta Herka a Terezka Stehlíková. CD pokřtí dávný člen Žalmanova spolu i Nezmarů: Jarda "Matěj" Matějů. Přijede i můj dvorní kytarář Hynek Pavlů, budou tam kamarádi z divadla Ampulka, jestli vše dopadne jak má, máte se nač těšit... Začínáme v 19:00, vstupné je 90 korun. Vstupenky si můžete rezervovat zde.
Ke koupenému CD je vstupenka zdarma. Plakát ke stažení je ZDE. Přijďte, těšíme se na Vás...
15.2.2017
V lednu jsem začal nahrávat nové CD. Pár fotek ze studia si můžete prohlédnout zde.
30.1.2017
Zdánlivě to vypadá, že se nic moc neděje, ale opak je pravdou. Na březen plánuji svůj tradiční koncert v divadle Ampulka, trochu pomáhám s přípravou Náměšťské placky (bude někdy v květnu), Folkový špíz letos také bude (11. listopadu), takže pořád se něco děje.
A taky jsem teď párkrát byl u kamaráda v nahrávacím studiu a vypadá to, že by snad mohlo být i ...?
Ale o tom až příště. Sledujte mé stránky, v pravý čas se to zde objeví...:-D
31.12.2016
V letošním roce jsem napsal pár písniček. A jednu z nich si jako takový "malý povánoční dárek"  můžete poslechnout zde.
Je nahraná živě v laskavé péči studia Ch-records  těsně před vánoci u vyhřátého krbu.
Všem vám děkuji za přízeň i podporu a do nového roku přeji všechny ty zdánlivě "obyčejné" věci: zdraví, lásku, pohodu, štěstí... a těším se na shledání.
22.11.2016
Folkový špíz 2016 je za námi. A …??? Děkujeme, děkujeme, děkujeme!! Děkujeme Městskému kulturnímu středisku a všem kdo pomohli s přípravou za podporu, učinkujícím za ochotu a vstřícnost, našim zvukařům že i v nelehkých podmínkách dělali co mohli, Mírovi za občerstvení, ale největší dík patří opět Vám divákům. Děkujeme, byli jste skvělí!!!
Na krásné fotky od Vlastíka Franty se můžete podívat zde.

29.10.2016
Je tady podzim a s ním tradičně Folkový špíz. Koná se v sobotu
12. listopadu v Náměšti nad Oslavou v sokolovně.
Program jako vždy k nakousnutí, takže od 18:00 se těšte na: Pavlínu Jíšovou & Adélu Jonášovou, Devítku, Lucii Redlovou s Markétou Tulisovou, Choroše i Rendu Součka. Chybět samozřejmě nebudu ani já se svým parťákem Ivošem Drbohlavem a ještě nám s basou vypomůže Petr Novotný!!!
Zvučit bude náš dvorní zvukař Vladimír Gotthans se svým týmem, občerstvení má na starosti Míra Bělíček. Po skončení festivalu je možné přespat přímo v sokolovně, takže hudební nástroje s sebou a možná i nějaký spacák...
Folkový špíz začíná v 18 hodin, vstupné je 120,- korun, vstupenky si můžete koupit v předprodeji v Informačním centru v Náměšti nebo zarezervovat na: 568 620 493. Těšíme se na Vás...:-D
27.9.2016
Tak jo, zase to tady trochu zaktualizujeme..:-D Srpnové hraní v Koječíně i Vandrobraní ve Vladislavi jsme si užili. Na obou festivalech skvělá dramaturgie, zvuk, publikum, prostě paráda. Na takových festivale je radost hrát. Děkujeme!!!
A co dál? V neděli 9. října budeme s Ivošem hostovat na koncertě naší kamarádky Adély Jonášové.
Adéla je osobitá písničkářka, právě vydává svoje debutové CD - Dobrodruh které se rozhodla pokřtít i v Třebíči. Takže 9. října budeme mít s Ivošem čest tohle CD pokřtít. A kde jinde než v báječném prostředí divadla Ampulka. Přijďte bude to stát za to!!!
6.6.2016
V červenci máme s Ivošem menší pauzu, kterou trávíme každý po svém. Ivoš se rekreuje někde na kole, já se pokouším o nové písně a připravuju Folkový špíz (12. listopadu). Písně mi moc nejdou, zato špíz vypadá velice slibně! V srpnu nás čekají dva festivaly na které se moc těšíme. První je 5. srpna a je to festival Folkové setkání. V programu jsou např: Jen tak tak, Panelákoví fotři, Franta Vlček nebo Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem.
Druhý festival je 19. srpna Vandrobraní ve Vladislavi. Program taky výborný, plakát můžete zkouknout ZDE.
Těšíme se!!!
6.6.2016
V rámci festivalu Zámostí se konala celá řada výborných doprovodných akcí. A taky se hrálo. A to doslova v každé uličce a na každém rohu. My jsme hráli před restaurací Trumpetka a užili jsme si to. Ivoš si pořídil k djembe nový činel, díky kterému jsou naše písně zase o něco barevnější a pestřejší. Děkujeme Zdeňkovi Vřešťálovi a hlavně jeho bubeníkovi Robertu Fischmannovi za "poradenskou činnost":-D Všem, kdo jste si nás přišli na Trumpetku poslechnout děkujeme. Hrálo se bezvadně, byli jste skvělí!!!
25.5.2016
Z Náměšťské placky jsme si přivezli Cenu  pořadatelů a moc nechybělo a byly bychom třetí i u diváků...
Náměšťskou placku mám rád. Jezdíval jsem tam jako divák už někdy od svých čtrnácti let. Tenkrát tam hrávali jetě třeba Kameloti, Chrpa, F.T. Prim nebo Templáři (dnešní Švédova Trojka), takže placka je moje srdeční záležitostí.
Letos jsme byli také ve výborné společnosti: Choroši, 4zdi, Hluboké nedorozumění, Hráč de El Pado, přerovský Špunt a nebo hostující Pouta. Pořadatelé skvělí, publikum bezvadné /i když trochu prořídlé/, jen mi přišlo, že je to letos celé nějaké "zakleté".
Trochu zmatky kolem zvuku, trochu časový skluz, Poutům po cestě do Náměště hořelo auto a podle fotek na jejich FB profilu to vypadalo fakt drsně. Šli hrát hned po nás a protože jsme se na poslední chvíli dozvěděli, že potřebují stihnout ještě letadlo kamsi a už dávno měli být na cestě na letiště, s Ivošem jsme si říkali, že pro ně bude asi každá minuta dobrá, tak jsme se skoro ani nezvučili a hned jsme hráli.  Muselo to vypadat dost komicky když jsme se přiřítili na podium, svoje písně odehráli "jak z rychlíku", abysme jim aspoň trochu pomohli. Doufáme že to snad stihli...
Pořadatelé a zvukař mají můj hluboký obdiv!!! Co všechno ten večer museli zvládnout...
11.4.2016
Hraní v třebíčské knihovně jsme si s Ivošem užili. O "podium" jsme se dělili s divadelním souborem ze ZŠ Týnská (byli dobří) a s Mirkem Koupilem.
Mirek byl jako vždy výborný a jedinečný!!! My s Ivošem jsme kromě našeho "obvyklého" repertoáru zahráli nějaké novinky, oprášili jsme i pár prastarých písní co jsme kdysi hrávali ještě s mým dávným spoluhráčem Jardou Burianem a taky jsme zahráli i jednu píseň od Luboše Hrdličky - Blues růže v celofánu. Jen tak pro radost, protože se nám líbí:-D. Za pozvání děkujeme paní ředitelce Marii Dočkalové a divákům za krásnou a vstřícnou atmosféru. Bylo to fajn...
20.3.2016
Hudební hlášení...:-D Přes zimu bylo víc času, tak jsem nezahálel, napsal jsem pár nových písní (vypadají dobře) a snad i nějaké ještě dopíšu (doufám). Taky jsem napsal písničku pro jednu kapelu kterou mám rád, jestli se jim bude líbit a budou ji hrát tak se pak pochlubím. Taky tady mám jednu "volnou" píseň. Poslechnout si ji můžete ZDE. Kdyby se někomu líbila a chtěl ji hrát, ozvěte se. Domluva je možná.
Od podzimu 2015 se mnou hrává na "djembe" Ivo Drbohlav a celkem se nám daří. Hráli jsme teď v Pelhřimově společně se skupinou 4zdi, Žofkou Kabelkovou a Laďou Langerem - krásný večer ve výborné společnosti, bylo to fajn, s divadlem Ampulka připravujeme celou řadu zajímavých koncertů, těšit se můžete například na Mackie Messer Klezmer Band, Žalozpěv, Petra Linharta, Choroše a další, s Ivošem se těšíme na hraní v třebíčské knihovně i do Náměště na Placku, každý týden poctivě zkoušíme, pořád se něco děje a je to fajn. Konec hlášení..:-D